• HAKKIMIZDA

    MNG Şirketler Grubu'nun iştiraki olan MNG Faktoring, 1999 yılında kurulmuştur. Yola çıktığı günden bu yana çözüm odaklı çalışma anlayışı ve deneyimli kadrosuyla başarılı bir grafik çizen MNG Faktoring, bugün Türkiye genelinde 20 şubesiyle hizmet vermektedir. "Kişiselleştirilmiş finans" kavramını sahiplenen ve varoluş amacını "Türkiye'ye değer katmak" olarak belirleyen MNG Faktoring, şube ağını genişleterek sektördeki payını her geçen gün arttırmaktadır.

Down

MNG Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren MNG Faktoring'in sermayesi 70.000.000 TL'dir.

 
HİSSEDARIN ADI
ORANI %
Hissedarın AdıMEHMET NAZİF GÜNAL
Oranı %24,83
Hissedarın AdıGÜNAL İNŞ. TİC. VE SAN. A.Ş.
Oranı %9,50
Hissedarın AdıMAPA İNŞ. VE TİC. A.Ş.
Oranı %9,50
Hissedarın AdıMNG ŞİRKETLER GRUBU A.Ş.
Oranı %9,50
Hissedarın AdıMAKON MAKİNA VE KONSTRÜKSİYON SAN. TİC. A.Ş.
Oranı %9,50
Hissedarın AdıMEPAŞ MADEN ENDÜSTRİ VE PAZARLAMA A.Ş.
Oranı %9,50
Hissedarın AdıMNG ESMAŞ ELEKTRO SİSTEMLER MÜH. SAN. VE TİC A.Ş.
Oranı %9,00
Hissedarın AdıMNG TESİSAT KLİMA HAVALANDIRMA, ISITMA SAN. VE TİC. A.Ş.
Oranı %9,00
Hissedarın AdıMNG TARGEM ARAŞTIRMA TEKNOLOJİ GEL. MÜŞ. PROJE VE İNŞ. A.Ş.
Oranı %8,61
Hissedarın AdıAYŞEGÜL ÖZKAPLAN
Oranı %0,53
Hissedarın AdıHASAN TAYYAR ARICA
Oranı %0,53

Gökay Yavuz

GÖREVLİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Lisansını Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Gökay Yavuz, Boğaziçi Üniversitesi’nde Executive MBA yaptı. Profesyonel iş hayatına 1989 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda başlayan Yavuz, 2001 yılına kadar Kurumsal Bankacılık Yönetimi bünyesinde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yaptıktan sonra Kurumsal Bankacılık Koordinatörlüğü görevinden ayrılarak kariyerine 2001-2004 yılları arasında KOÇBANK’ta Kurumsal Piyasa Yöneticisi olarak devam etti. 2004 yılında MNG ailesine katılan Gökay Yavuz, 2004-2016 yılları arasında MNG Faktoring A.Ş’de Genel Müdür olarak görev yaptı. Yavuz, 2016 yılından bu yana Görevli Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışma hayatına devam ediyor.

İbrahim Ekrem Uğur

GÖREVLİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Lisansını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan İbrahim Ekrem Uğur, 1992-1997 yılları arasında Türk Ticaret Bankası’nda Müfettiş, 1997-2007 yılları arasında ise MNG Bank’ta Teftiş Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak çalıştı. Uğur, 2008 yılından beri MNG Faktoring’de Görevli Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Zülal Sarı

GENEL MÜDÜR & YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Lisansını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Zülal Sarı, kariyerine 1992 yılında Esbank’ta başladı. Zülal Sarı, sonrasında çeşitli bankalarda pazarlama departmanlarında görev aldı. Sarı, 1997-2005 yılları arasında ise GSD Faktoring’te üst düzey yönetici olarak çalıştı. 2005’te Genel Müdür Yardımcısı olarak MNG Faktoring bünyesine katılan Zülal Sarı, Nisan 2016’dan bu yana Genel Müdür & Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor.

Berna Sarıdoğan

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

Lisansını Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamlayan Berna Sarıdoğan, kariyerine 1993 yılında Başak Sigorta’da başladı. 1997-2000 yılları arasında Atlas Finansal Kiralama, İktisat Finansal Kiralama şirketlerinde çalışan Sarıdoğan, daha sonra çeşitli sektörlerde muhasebe ve finans alanında kariyerine devam etti. 2005-2010 yılları arasında MNG Finansal Kiralama A.Ş.’de Mali İşler Departmanı’nda görev alan Berna Sarıdoğan, Mayıs 2012’de ise MNG Faktoring’de İç Denetim Merkezi Başkanı olarak görev yaptı. Sarıdoğan, Nisan 2016’dan bu yana MNG Faktoring’te Mali İşler ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam ediyor.